Porota

Dipl. Um. Pavla Zumrová
Operní pěvkyně, pedagog
Ředitelka HAP PZ, zakladatel soutěže ALLEGRO
Organizátor Mezinárodního festivalu dětí

MgA. Daniela Štěpánová, vedoucí pěveckého oddělení Konzervatoře a střední školy Jana Deyla

Pěvecká pedagožka a koncertní pěvkyně, na pěveckém oddělení Konzervatoře a střední školy Jana Deyla v Praze působí více jak třicet let. Vedle toho vyučovala rovněž na Konzervatoři v Pardubicích, Pěvecké konzervatoři Praha či hlasovou výchovu na Duncan Centre v Praze. Současně po celou dobu působí na ZUŠ Jižní Město na Praze 4. Byla též opakovaně lektorkou mistrovských pěveckých kurzů pořádaných Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Vedle pedagogické práce se intenzivně věnovala koncertní činnosti jak u nás, tak v zahraničí. Dlouhodobě spolupracuje s Mezinárodním pěveckým centrem A. Dvořáka v Karlových Varech, jednak jako členka odborného kolegia ředitele, dále pak jako členka poroty Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka či celostátního kola dětské pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek, je organizátorkou celopražského kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Zvána byla opakovaně i do poroty mezinárodní Duškovy pěvecké soutěže, soutěže Mládí a B. Martinů v Poličce, Soutěže L. Janáčka v Ostravě či Mezinárodní pěvecké soutěže Imricha Godina Iuventus Canti ve slovenských Vráblích.

Jarmila Chaloupková

Jarmila Chaloupková studovala zpěv na AMU v Praze u doc. Karla Bermana a soukromě u doc. Soni Kresákové. V průběhu let se účastnila řady interpretačních kurzů, mimo jiné na West Dean college (Anglie) pod vedením Evelyn Tubb či na MLŠSH ve Valticích pod vedením Poppy Holden či Nigela Rodgerse. Je držitelkou 3. ceny z mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od roku 2010 na metodice výuky zpěvu spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Jako koncertní umělkyně vystupuje od roku 1984 po současnost, dosáhla významnou uměleckou kariéru v tuzemsku a v zahraničí, pravidelně vystupovala ve Francii, Německu, i v USA. V minulosti spolupracovala s různými komorními ansámbly, pořádala pěvecké recitály s doprovodem varhan nebo cembala, např. s Českým strunným duem, Telemannovým kvartetem, se svými uměleckými partnery varhaníkem Josefem Popelkou, cembalistkou Ivanou Jandovou-Bažantovou a v posledních 15 letech s anglickým loutnistou Brianem Wrightem. Jarmila Chaloupková je zkušenou pěveckou pedagožkou, a to v oblasti klasického i popového zpěvu. Své první pedagogické zkušenosti získala během svého působení na Konzervatoři v Pardubicích. Později vyučovala zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde byla zároveň po dobu 13 let vedoucí pěveckého a muzikálového oddělení. V roce 2005 a 2006 působila jako hlavní hlasová poradkyně soutěže Česko hledá superstar. Od roku 2009 vyučuje klasický sólový zpěv na Konzervatoři v Pardubicích, od roku 2017 pak vyučuje klasický zpěv také na Konzervatoři Jana Deyla v Praze. Mimo to v posledních letech působí také jako lektorka registrovaných odborných pedagogických seminářů o výuce populárního i klasického zpěvu pro učitele zpěvu na ZUŠ v České republice a je pravidelně zvána do porot pěveckých soutěží v Olomouci, Praze a Karlových Varech. Mnozí její žáci dosáhli řady vítězství a významných úspěchů v národních i mezinárodních pěveckých soutěžích. Její student Petr Nekoranec byl na základě výhry hlavních cen na světových soutěžích (Toulouse, Barcelona, Oslo, Vídeň) a úspěšných předzpívání přijat ke dvouletému studiu v operním studiu při Bavorské státní opeře v Mnichově a dále absolvoval také dvouleté studium v operním studiu Metropolitní opery v New Yorku. Dnes je sólistou operních domů ve Stuttgartu a v Mnichově. Její studentka Kristýna Kůstková byla v únoru 2018 na základě úspěšného předzpívání přijata ke dvouletému magisterskému studiu na Mannes University v New Yorku do třídy Diany Soviero. V posledních 10 letech úspěchy jejích dalších studentů v Čechách i v zahraničí řadí J. Chaloupkovou k velmi úspěšným pedagogům operního zpěvu v tuzemsku.

Simona Procházková

Profesorka klasického zpěvu Pražské konzervatoře , vedoucí pěveckého oddělení Konzervatoře Plzeň, sólistka ND a SOP v Praze.

Vystudovala Konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně.

Po úspěších na soutěžích L.Janáčka v Brně, Antonína Dvořáka v Karlových Varech a Totti dal Monte v italském Trevisu se stala sólistkou Státní opery Praha.

Zde ztvárnila řadu vrcholných postav operní literatury: Adina (Nápoj lásky),Fidelio (Marzellina), Pamina (Kouzelná flétna), Fiordiligi (Così fan tutte), Violetta (La traviata), Liu (Turandot), Mimi (La Bohème), Leonora (Trubadúr), Micaela (Carmen), Taťána (Evžen Oněgin), Vendulka (Hubička), Jenůfa(Jenůfa), Rusalka (Rusalka) a mnoho dalších.

V Národním divadle v Praze (Terinka, Donna Anna, Violetta, Hraběnka Coigni, Ludmila), ve Stavovském divadle vytvořila role W.A.Mozarta Fiordiligi (Cosi fan tutte), Panimy (Die Zauberflöte), Servilie( Titus), Donna Anna (Don Giovanni). Hostovala v ND v Brně a SND v Bratislavě ( Donna Anna, Violetta, Michela), dále v Záhřebu L.Janáček Její pastorkyně (Jenůfa)v Markgräflisches Opernhaus v Bayreuthu W.A.Mozart Donna Elvira (Donn Giovanni ), v rakouském Garsu (Elvira) a na Römerberg Musik Festspiele ve Frankfurtu(Pamina)

Zájezdy Státní opery ji přivedly na scény ve Švýcarsku, Německu, Japonsku a korejského Soulu.

Bohatá je koncertní činnost Simony Procházkové, m.j ve Španělsku  (Auditorio de Música Barcelona, Festival de Música de Canarias-Teatro Guimerá), spolupráce s Raanana Symphony Orchestra v Izraeli, Mozartovy árie zpívala na španělském, francouzském a brazilském turné.

Spolupracovala s mnoha domácími orchestry, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Českou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, souborem Virtuosi di Praga, Symfonickým orchestrem FOK, a to v dílech jako je Mozartovo Requiem a Korunovační mše, Dvořákovo Stabat mater, Requiem, Te Deum, Svatá Ludmila, Martinů Kytice atd.

Intenzivně se věnovala interpretaci písňového repertoáru.

V současné době se věnuje převážně pedagogice.Opakovaně se účastní kurzů Zpívajicí Kouřim.

Ludmila Vernerová

Operní pěvkyně, pedagog, vedoucí pěveckého oddělení Státní konzervatoře v Praze.

Martina Bauerová

Absolventka Pražské konzervatoře. Mnohaletá sólistka Národního divadla Praha. Host Teatra Nacionál de S.Carlos (Lisabon),Teatro Real (Madrid), Teatro Massimo Bellini (Catánie- Sicílie), Royal Opera House Covent Garden (Londýn).Často spolupracovala se Symfonickým orchestrem BBC v Londýně( například v rámci festivalu Proms v Royal Albert Hall, nebo nahrávka pro Deutsche grammophon opery L.Janáčka). V současné době se věnuje koncertní a pedagogické činnosti. 9 let byla pedagogem pěveckého oddělení na Mezinárodní konzervatoři z toho 2 roky vedoucí pěveckého oddělení MK. Nyní vyučuje na Slovanském gymnáziu a v ZUŠ Mníšek.

MgA. Lubor Cukr

MgA. Lubor Cukr – režisér, operní režii vystudoval na HAMU v Praze. V letech 1999–2016 působil ve Státní opeře Praha a v Národním divadle, kde spolupracoval s mnoha věhlasnými zahraničními režiséry. Poslední roky vedl uměleckou správu Státní opery. V letech 2017-2019 byl šéfem opery Slezského divadla v Opavě.

V roce 2009 připravil ve Státní opeře Praha rekonstrukci původní inscenace Dominika Neunera Verdiho Otello z roku 1991 a v roce 2011 režíroval novou produkci Verdiho Trubadúra. Pro Dětskou operu Praha v roce 2003 nastudoval operu Jana F. Fischera Hry a o dva roky později operu Kominíček Benjamina Brittena, s použitím vlastního překladu a vlastních textů. Nabídku další inscenování tohoto Brittenova titulu přijal v roce 2011 v Národním divadle moravskoslezském. V roce 2006 režíroval pro Operu MozArt scénografickou rekonstrukci opery Don Giovanni ve Stavovském divadle. Lubor Cukr pracoval také často v zahraničí (Opéra de Nice, Opéra de Toulon, atd.). V roce 2008 režíroval v Opera de Nice Mozartovu operu Figarova svatba. S dirigentem Robertem Jindrou uvedl také oceňovanou inscenaci prvotiny opery Richarda Wagnera Víly ve Štátnom divadle Košice, která se v roce 2017 umístila na 3. místě v anketě Opera Slovakia, a také získala nominaci na cenu Dosky. Od roku 2003 je členem Académie Desprez, association française pour le rayonnement du Théâtre du Château de Drottningholm et du Musée Suédois du Théâtre. V letech 2013-2017 spolupracoval s Konzervatoří Pardubice a od roku 2011 spolupracuje s Hudební Akademií Praha. Ve Slezském divadle Opava režíroval Mozartovu operu La clemenza di Tito (2010), Dvořákova Čerta a Káču (2013) a Čajkovského Evžena Oněgina (2014), Mascagniho Sedláka kavalíra (2016), Orffovu Chytračku (2017), Verdiho Falstaffa (2017), Gluckovu Ifigénii na Tauridě (2018), Smetanovu Prodanou nevěstu (2018) a Weberova Čarostřelce (2019).

Valentina Shuklina
Dirigentka, skladatelka, pianistka.
Od sezóny 2015 působí v baletu ND Praha jak korepetitor a dirigent (představeni Leonce & Lena, Čarodějův Učeň).
Spolupracuje s Divadlem F. X. Šaldy v Liberci jako dirigent v inscenacích Šípková Růženka, Kateřina z Riedenbergu.
Dirigent a umělecký vedoucí souboru Tichá Opera, s kterým absolvovala řadu vystoupení na festivalech v ČR i zahraničí: Opera 2013, Jihlava Mahler 2013 a 2015, Trutnovský Festival, Cypria 2011 a 2015, Mezinárodní Festival Dětí 2016 a 2017 a další.
Dlouhodobě spolupracuje s HAP PZ jako dirigent a pedagog.

Michaela Prokopová Šopíková

Michaela Prokopová  Šopíková působí 28 let na Pražské konzervatoři na oddělení Instrumentální korepetice. Doprovází především klarinet, violoncello a další nástroje. Také vyučuje Klavírní praktikum. Také působí jako pedagog na elementárním stupni hudebního vzdělávání, tedy na ZUŠ. Mnoho let působila v ZUŠ Říčany, kde vychovala řadu úspěšných žáků, kteří dále pokračovali ve studiu na konzervatoři nebo vysokých školách se zaměřením na klavír a hudbu. V současnosti vyučuje také v ZUŠ Lounských v Praze 4. Řadu let hrála v duu klarinet a klavír- Bohemia festival- duo, s vynikajícím klarinetistou Wenzelem Grundem, s nímž nahrála CD, odehrála množství koncertů především ve Švýcarsku, v Německu, v Itálii i v České republice. Také s tímto klarinetistou a vynikajícím pedagogem mnoho let působila jako korepetitorka jeho třídy při mezinárodních hudebních kurzech v České republice, ve Švýcarsku a v Itálii.

Renee Nachtigallová

0perní pěvkyně,  ředitelka OHD Praha, pedagog Mezinárodní konzervatoře Praha a ZUŠ

Anna Novotná Pešková

dirigentka, sbormistryně, hlasová pedagožka

Anna Novotná Pešková vystudovala Pražskou konzervatoř, obory klasický zpěv a dirigování. 

Již za dob studií započala svojí pěveckou, dirigentskou i pedagogickou dráhu. 

Jako zpěvačka vystupuje v mnoha operních, operetních a muzikálových projektech a představeních (Rusalka, Mam’zelle Nitouche, Kocour v botách,…)

V Divadle F.X. Šaldy v Liberci působí jako sbormistryně. Nastudovala zde několik děl českého i světového repertoáru (La Cenerentola, Il trovatore,  Francesca da Rimmini,…).   

Je dirigentkou a sbormistryní Dětské opery Praha, známého souboru vystupujícího na scénách Národního divadla. 

Bohatá je i její koncertní činnost, a to jak pěvecká, tak dirigentská. 

Na Mezinárodní konzervatoři Praha nastudovala a dirigovala několik operních představení a na Pražské konzervatoři působí jako pedagožka zpěvu v přípravných kurzech pro herce. 

Učí sólový zpěv a klavír a je pravidelně zvána do porot pěveckých a sborových soutěží. 

Petr Kužvart

Multihudebník, pedagog trubka a perkuse,  spolupráce s Big bandy Felixe Slováčka, Václava Kozla, dlouholetý člen skupiny Šum svistu, Laura a její tygři,  Chinaski.

Zbyněk Drda

Zbyněk Drda je historicky třetím vítězem pěvecké televizní soutěže Česko hledá Superstár.

Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří například titul Objevu roku v anketě TýTý a v téže anketě se umístil na druhém místě v kategorii zpěvák.

Dále se stal skokanem roku v anketě Český slavík a získal cenu Deska roku za nejprodávanější debutové album roku.

Za mnohaletou profesionální kariéru Zbyněk v rámci své vášně procestoval nejen celou Českou republiku, ale reprezentoval naši krásnou zem například v: USA, Rakousku, Uzbekistánu, Tadjikistánu, Rusku, Švédku a mnoha dalších zemích.

V současné době koncertuje se svou novou kapelou, naplno se věnuje muzice a ve volných dnech nejraději maluje, čte a sportuje.

Tento romantický tenor ke konci roku 2018 vydal své nové CD Záhadná, kde dokazuje, že mu není cizí ani rockový projev.

Esther Lubadika
Esther Lubadika, která má původ v Kongu, žije v České republice od svých tří let. Tanci se věnuje už od té doby, kdy začala chodit, zalíbení tenkrát našla v baletu. Dalši taneční zkušenosti nabrala v oblasti moderního tance a street dance. Ve svých 16ti letech pak úspěšně složila přijímací zkoušky na konzervatoř Jaroslava Ježka – obor muzikál, který zahrnuje tanec, zpěv a herectví. V roce 2012 Esther úspěšně toto studium zakončila. Téhož roku se začala věnovat choreografii dětského muzikálu v Hudební akademii Praha – Pavla Zumrová, kde působí dodnes.
V roce 2014 pak nastoupila na Pražskou konzervatoř, kde se rozvíjela v její další vášni, kterou je zpěv, konkrétně v oboru populární zpěv. Po složení absolventských zkoušek se začala naplno věnovat své hudební a taneční kariéře. V roce 2018  působila  jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři Praha.

To, že je Esther talentovaná zpěvačka a tanečnice
divákům ukázala ve finále TV Show Československo má talent 2012.  Roku 2011 byla nedílnou součástí teamu světově známého rapera Kanyeho Westa na jeho Evropském turné Runaway. Vystupovala také po boku českých hvězd, jako je například Karel Gott.
Své nadání divákům ukázala i v populární show ,,Tvoje tvář má známý hlas“ kde se představila například s Daliborem Gondíkem v písni Handclap, Miroslavem Etzlerem- What is Love nebo s Tomášem Matonohou jako kapela Scooter.  V roce 2017 Esther choreografovala klip Slowmo Adama Mišíka, v tom samém roce také ztvárnila jednu z hlavních rolí – roli ,,Irči“ – ve filmu pod režijí Martina Koppa „Bajkeři“.

David Matoušek

Účinkoval v orchestrech: Česká filharmonie, Národní divadlo Praha, Státní opera Praha, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Český národní symfonický orchestr, Pražská komorní filharmonie, Pražský komorní orchestr, Musica Bohemica, Filmový symfonický orchestr (Smečky Music Studio), Český symfonický orchestr, Severočeská filharmonie Teplice, Vienna Walzer Orchestra (China Tour 1999).

Populární a taneční hudba : Orchestr Karla Vlacha, Krucipüsk Country Hell Tour 2019.

Petr Kutheil
Herec, ale zejména zpěvák a skladatel se prosadil výrazněji v televizní soutěži Hlas Československa a od té doby působí na profesionální hudební a divadelní scéně a to zejména v muzikálových produkcích, kde je jedním z nejvíce obsazovaných na pražské scéně.
Příležitostně také zpívá s orchestrem Felixe Slováčka. Z dalších úspěchů lze zmínit například cenu Skokan roku v kategorii Kapel v Českém slavíkovi. Nazpíval řadu alb různých muzikálů a projektů. Kromě zpěvu se také věnuje komponování hudby pro různé interprety a divadla. Je například spoluautorem muzikálu Kapka medu pro Verunku. Příležitostně natáčí seriály Gympl s.r.o, Ulice, Modrý kód a další. Vystupuje s pop/rock kapelou.

Alexey Afanasiev
Narodil se na Sibiři. Studoval klasický, moderní a jazzový tanec na Státní baletní škole v ruském Novosibirsku a následně na Akademii Johna Cranka v německém Stuttgartu. Jeho pedagogy byli Konstantin Russu, Petr Pestov a Alex Ursuliak.
V roce 1997 nastoupil angažmá do Baletu Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu pod vedením Youri Vàmose, kde byl v roce 1998 jmenován sólistou. Během svého angažmá v tomto souboru ztvárnil hlavní a sólové role ve Vàmosových choreografiích Romeo a Julie, Labutí jezero, Louskáček – Vánoční příběh, Lucidor a Arabella, Sen noci svatojánské a Carmina burana, dále v Sylvii Johna Neumeiera a také v choreografiích Christophera Bruce, Matse Eka, Hanse van Manena a Petra Zusky. Od roku 2009 působí jako baletní mistr v Národním divadle.

Mária Dorková
Demisólistka Baletu Národního divadla. Současné role v Národním divadle. Louskáček – Vánoční příběh, Orientální tanec, Slovanský temperament, Kafka: Proces, Kylián – Mosty času, Leonce a Lena, Sólo pro nás dva, Timeless a další.

© 2022 musicacademyprague.com